Artiklid ja uudised
Kuidas valida televiisorit
Alustame sellest, et iga hinnang televiisorile on vaga subjektiivne. Samas on olemas aga ka uldised kvaliteedikriteeriumid nagu naiteks kontrastsus, ereduse diapasoon, valge varvi puhtus ja teenindusvoimaluste valik. Loomulikult ka hind. Lisaks seab korteri suurus ekraani mootmetele upris karmid piirid. Seetottu ongi suurima noudlusega 20 ja 21 tolli (51 ja 54 cm) ekraanidiameetriga televiisorid.Hea on kui televiisoril on madalsageduslik sisend/valjund st. voimalus lulitada videomagnetofon teleri kulge valjaspool teleri raadiosageduskanalit. Kulge lulitamine labi madalsageduslik sisendi voimaldab valtida pildi kahekordset kujutamist ning hoiab seelabi ara voimalikke pildi moondeid. Korgekvaliteedilise salvestamise juures ei ole sellisel lulitamisvoimalusel suurt tahtsust, kuid oluline on see just halva kvaliteedi korral. Madalsageduslik valjund on vajalik salvestava videopleieri kulge uhendamiseks.
Maailmas on kasutuses mitu erinevat susteemi varvi- (PAL, SECAM, NTSC) ja helisignaalide (B/G, D/K, 1, M, L) edastamiseks lisaks hulgale erinevatele kombinatsioonidele. Eestis kasutatavate seadmete juures on oluliseks SECAM ja samuti PAL dekoodrite olemasolu. Multisusteemsed telerid on voimelised vastu votma enam kui 20 erinevat edastamissusteemi.
Teleri valmistamiskoht ei oma pohimottelist tahtsust. On olemas enam ja vahem haid mudeleid, koostekvaliteet on igas endast lugupidava firma filiaalis uhesugune ning firma poolt hoolikalt kontrollitud. Seda enam, et koosteprotsess on suures ulatuses automatiseeritud. Enim populaarsed on televiisorid, mis on valmistatud selliste firmade poolt nagu PHILIPS, SONY, PANASONIC, JVC, SHARP, TOSHIBA, FINLUX, ja SAMSUNG. Neil teleritel on suureparased kineskoobid ja ka hea teenindus.
Eraldi tasub tahelepanu poorata Philipsi teleritele. Lai MATCH LINE kineskoop pakub voimalust armastatud teleprogramme uues kvaliteedis naha ning teleri helikvaliteet voib vabalt voistelda muusikakeskuste omaga. Viimase kumne aasta jooksul on ostjate seas olnud vaga populaarne SONY firmakineskoop Trinitron, mis tootati valja juba kuuekumnendatel aastatel. Trinitron erineb tavalisest kineskoobist tasasema ekraani (ning jarelikult ka vaiksema moondumisega) ning erineva varvisignaalide edastamise susteemi poolest, mis voimaldab oluliselt parandada pildi kontrastsust. SONY taiustab oma kineskoopi pidevalt puudes praktiliselt ideaalse reaalsuse saavutamiseni ekraanil. Hetkel on tootmises viimane uuendus - Super Trinitron.
Kui teie voimalused on piiratud sobivad teile telerid firmadelt SANSUI, AIWA, AKIRA, TELESTAR ning samuti vaga tookindlad ning madala hinnatasemega Koreas valmistatud SAMSUNG, GOLDSTAR ning prantsuse THOMSON.
Kuid voibolla on sellegipoolest koige oigem minna telerileti juurde, kus koik mudelid on lulitatud sama programmi peale ning valida ise, mis teile koige enam meeldib?
Sisestatud: 25.01.2005
Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

5 ohumärki, et sinu kohvimasina eluiga hakkab lõppema

Mida kõike oskavad teha tänapäeva nutikülmikud?

Kuidas muuta kodu turvaliseks nutika valvesüsteemi abil?

Kuidas sisustada üürile antavat korterit

Palkmaja mööbli eripärad

Põhjamaiselt karge ja mugav vannituba Elke Mööblist

Mööblimasin jagab soovitusi köögimööbli tellimiseks vastavalt ruumi tüübile ja eesmärgile

Koosolekuruumi planeerimine, sisustamine ja esitlustehnika
